Yazılım Yazarı Menu

Permalink:

İnternette zamanım nasıl geçiyor ? {mim}

Oğlum ne güzel uyuyordum ben, niye mimliyorsun beni Kerem,
“İnternette zamanım nasıl geçiyor ?” güzel soru ama şöyle olsa daha iyi olurmuş; “Zamanın internette nasıl geçiyor ?” buradan anlaşılacağı üzere
7/24 internetteyim, webmastersitesi.com’a girerdim bir zamanlar soru-cevap kısmında yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederdim ama daha sonra T.C. numarası onaylamada T.C. numaramızı hatalı girdik diye ( uyarı tabelası yoktu o zamanlar ) banladılar. Şimdi internette zaman  geçmiyor, Twitter beni sarmıyor, Facebook desen konuşacak adam yok, öyle tanımadıklarımı eklemeyi de sevmiyorum. Şuan internetteyken ya kod yazıyorum, ya dizi izliyorum, yada film izliyorum. Dizi haftanın belli günleri, filmde kalmadı zaten yenilerini çekmelerini bekleyeceğiz artık.

Bu aralar pc açık, internet açık, facebook açık ben ise koltukta oturuyorum, ara sıra dönüp şarkı dinleyim diyorum, aynı şarkılar dön dolaş yine bana gel durumundayım.
Facebook’tan bir ses geliyor (blıng) bir bakıyorum Kerem yazmış yada Cansu‘dur o Cansu, Kerem ise kesin morali bozuktur, bu çocuğun bir derdi var yalnızlık, bendede varda o bendeki artık normal geliyor. Cansu’ysa kesin fotoğraftır yada bilgisayar ile ilgili sorunu vardır veya bir cihaz alacak hangisini alacağını soracaktır. Onun dışında bilgisayar çalışır laf olsun diye bende otururum.

Düşünürüm genelde, geçmişimi ve geleceğimi, aklıma birşey takılırsa ararım, r10.net’e girer Php kısmında yardım ihtiyacı olanlara bakarım. Eğer okul zamanıysa ödevler, yazılılara hazırlan derken zaten zaman akıp gidiyor.
Okul zamanıysa 14:00 21:00 uyku saatlerimdir aşağı yukarı, 21:00 06:45 ise bilgisayar, 06:45 13:45 okul :) ilginç olan okulda da bilişim teknolojileri görüyoruz, yani haftanın büyük bir bölümü yine bilgisayar ve 4 okul saati programlama, 4 okul saati donanım, 4 okul saati elektronik, 2 okul saati paket programlar, 2 okul saati teknik çizim derken haftanın 16 okul saati yine bilgisayarla ilgili yaşıyorum ve internete ulaşma imkanım oluyor.

Elimde iPhone varsa (20XO2) uygulamalara bakarım, uygulamalarda bana bakar. Canım daha çok sıkılınca Siri imdadıma yetişir, bütün hırsımı ondan çıkarırım. Her türlü hakaretime göğüs geriyor, canım o benim!

Zamanım internetle böyle geçiyor :)
Kerem mimlemişsin güzelde ben kimi mimleyim şimdi, geri seni mimleyeceğim sen beni derken kısır döngüye gireriz yapma böyle şeyler :)

(609) kez okundu.

  • sanem

   Çok güzel yazmışsınız mimi:) Dostluk mimi konulu yazıma bıraktığınız güzel yorum için çok teşekkür ediyorum.Takibe alacağım sizi.Kolaylıklar diliyorum derslerinizde.Kerem sağolsun beni de mimlemişti.Şimdi mimi yapmaya gidiyorum:)Bakalım ben neler yazacağım:) sevgiler.

   • Yazılım Yazarı

    Teşekkürler, blog yazarlığının güzel bir eylem olduğu kanısındayım bu yüzden elimden geldiğince blogları gezip güzel özgün yazılara yorum bırakıyorum sizde takibimdesiniz :)

  • Yazılım Yazarı

   Reelde olsa selam vermem diyorsun :D

  • Yorum bırakıyor olduğunuz için teşekkürler.