Yazılım Yazarı Menu

Permalink:

Twitter’a Giriş Yapılamıyor – 13 Ağustos 2013 Salı – Çözüm

Merhaba arkadaşlar,
Bugün twitter’a girmek isteyen herkes twitter’ın teknik hata sayfası ile karşılaştı. Bunun sebebini bazı siteler yanlış bilgi vererek twitter sunucularındaki bir hata olarak gösterse de şahsen böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Twitter’ın sunucularında bir hata olsaydı teknik hata sayfasını da göremiyor olmamız gerekirdi.

Sorun sitenin session yani oturum sistemiyle ilgili diye düşünüyorum. Çünkü; giriş bilgilerimizi sayfaya post ettiğimizde sessions sayfasına gönderilen bilgilerimiz session olarak atanamıyor bunun sebebi bu sayfanın 500 Internal Server hatası vermesidir. Burada “Server” kelimesini görmek twitter’ın sunucularında bir sorun olduğunu göstermez bize çünkü bu hata sayfada ki bir kodlama hatası olabileceği gibi daha bir çok sebebi de olabilmektedir.

Tahminim twitter’ın session sisteminde bir hata tespit edildiği ve bu durum düzeltilene kadar girişler kapatıldığı yönündedir.
Kısa zamanda açılacağından yanayım. Aslında twitter gibi bir platform da bu hata çoktan giderilmiş olunmalıydı.

Hatanın sadece Türkiye’de mi yoksa Dünya genelinde mi olduğunu merak edenler için cevabımız; hata global yani Dünya genelinde bir hatadır.

Edit: Şuan ki denemelerimde gördüğüm odur ki; twitter’a iOS işletim sistemi üzerindeki twitter uygulamasından ulaşabildim. Twitter’a ulaşamayan kişilerin akıllı telefonları varsa twitter uygulamasını indirerek giriş yapmayı deneyebilirler.

İyi günler dilerim.

(786) kez okundu.

  • Yorum bırakıyor olduğunuz için teşekkürler.